Novinky ze světa telekomunikací

19.10.2020

O tom, jaké technologické zázraky přinesou do našich životů mobilní sítě páté generace, slýcháme v podstatě při každé zmínce o 5G. Ještě před tím, než se tato další vlna průmyslové revoluce odrazí v dopravě, virtuální realitě či medicíně, může ji obyčejný smrtelník vyzkoušet ve svém mobilním telefonu. 

12.10.2020

Poplašné zprávy o tom, že 5G sítě mohou být škodlivé lidskému zdraví, se s nástupem superrychlého internetu objevují na sociálních sítích a ve virtuálních médích v poměrně pravidelných intervalech. 

 

6.10.2020

Šťastná sedmička. I tak by se dalo s trochou nadsázky označit sedm uchazečů, kteří se nakonec přihlásili do aukce 5G kmitočtů. Kdo však nakonec poslal přihlášku do tolik komentovaného výběrového řízení, je zatím opředeno tajemstvím.

29.9.2020

Přesná rychlost internetového připojení v nabídkách a transparentnější přístup k zákazníkům. To je příslib, se kterým před nedávnem přišel Český telekomunikační úřad poté, co prováděl rozsáhlou kontrolu kvality internetového připojení. 

ctu

Operátoři napadli 5G aukci. Soud ji ale zastavit nechce!

Do uzávěrky výběrového řízení aukce 5G kmitočtů zbývá přibližně týden, ale situace kolem nastavení jejích podmínek je stále velmi ožehavá. Na scénář celého projektu si už stihli oficiálně postěžovat všichni tři velcí mobilní operátoři.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 21.9.2020

5g v Brně

V říjnu bude spuštěn 5G internet v Brně, Praze a dalších městech

Pět českých měst začne od 1. října využívat výhody, které přináší pátá generace mobilních sítí. Operátor Vodafone chce novou 5G síť spustit v Karlových Varech, Ústí nad Labem, Jeseníku, Brně a Praze.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.9.2020

5G V CESKU

Česko bude mít pravděpodobně nejhorší 5G síť v Evropě

Problémy kolem fungování a výstavby 5G sítě v České republice nabraly nový směr a obrat. Po neustále se měnících podmínkách aukce se objevil zádrhel v podobě samotné efektivity české 5G sítě. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 7.9.2020

monex

Nej.cz kupuje Monex z Příbrami

Síť společnosti Nej.cz se již za pár týdnů rozšíří o nového člena. Po fůzi s LTnet s.r.o. se do skupiny ambiciózního poskytovatele přidá také firma Monex, která je jedním z významných internetových providerů v Příbrami a okolí. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 31.8.2020

Vypínání DVB-T vysílání

Přechod na DVB -T2 je v plném proudu. Koncem tohoto týdne dojde k vypnutí celoplošných sítí, které využívají původní standart DVB-T, rovnou ve třech regionech. Už od čtvrtečního večera se bude vysílání šířit na vlnách DVB-T2 (na frekvencích 470 až 694 Mhz) v oblasti severní Moravy, na Pardubicku i Jihlavsku.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 24.8.2020

Vodafone 1Gb/s

Vodafone rozjíždí 1Gb/s přípojky!

Rychlých gigabitových přípojek bylo donedávna jako hub po dešti. Využívat je mohlo jen stopové množství firem či zákazníků, kteří bydleli v ideální vzdálenosti od poskytovatele superrychlého internetu.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 18.8.2020

Český telekomunikační úřad konečně zahájil aukci 5G kmitočtů!

Po třech neúspěšných pokusech je to konečně tady. Český telekomunikační úřad v pátek odstartoval výběrové řízení, z něhož by měl vyjít čtvrtý silný operátor. Dlouho očekávaná aukce 5G kmitočtů představila své finální podmínky.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 10.8.2020

VPN

Jak se připojit přes VPN?

Snad každý, kdo surfuje po internetu, se setkal s pojmem VPNka neboli „virtuální privátní síť“. Síťová technologie, která může sloužit k propojení několika počítačů například prostřednictvím internetu nebo soukromé sítě nějakého poskytovatele, vám výrazně pomůže zabezpečit komunikaci po síti.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.8.2020

Vše, co jste chtěli vědět o 5G

Skutečně potřebujeme v České republice 5G sítě? Co přinesou běžným uživatelům a mohou být nějakým způsobem škodlivé pro naše zdraví? Tyto a řadu dalších otázek se pokusili zodpovědět odborníci na konferenci na téma 5G sítě, která proběhla před několika dny.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 27.7.2020

VF 5G

Vodafone uvolňuje místo síti 5G

Pryč se starým, sem s novým! Tak by se daly jednoduše shrnout kroky mobilního operátora Vodafone, který přišel s plánem vypnout v České republice 3G sítě. Důvod tohoto postupu je zcela jednoduchý. 3G musí k 31. březnu příštího roku vyklidit pole síti páté generace.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.7.2020

NejPřipojení TV v červenci s 25% slevou - akce pro Olomouc

Ty nejlepších filmové, sportovní i dokumentární kanály z nabídky NejPřipojení TV můžete nyní získat ještě výhodněji. Po celý červenec je pro naše zákazníky připravená akce, v rámci které získají 25% slevu na internetovou televizi.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.7.2020

Do finále hry o nového operátora vstupuje ČEZ

Napínavý příběh o tom, kdo bude nakonec vítězem bitvy o post čtvrtého silného operátora, by mohl již za pár týdnů dojít svého rozuzlení.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 6.7.2020

5G Jeseník

Testování 5G sítí v Jeseníku

Do úzké skupiny měst, která budou mít možnost testovat mobilní sítě 5. generace, se probojoval i jedenáctitisícový Jeseník. Lázeňské město na severu Olomouckého kraje je jedním z pěti míst v České republice, které zvítězilo v soutěži „5G pro 5 měst“. 
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 29.6.2020

aktualizace zákona

Na jeden set-top box všechny poskytovatele?

Aktualizace zákona o elektronických komunikacích je za dveřmi a spolu s ní čeká český telekomunikační svět několik zajímavých změn. Do budoucna by to mohlo znamenat například to, že vám operátor už nebude moci dodat set-top box, který bude fungovat jen s jeho službou.
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 22.6.2020

NejPripojeni TV

Nová aplikace NejPřipojení TV

Naši novou aplikaci s názvem NejPřipojení TV si budete moci pořídit už od 1. července a využívat ji na třech zařízeních. Za službu zaplatíte 199 Kč. Zákazníci xDSL služeb získají zvýhodněnou cenu 149 Kč.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 15.6.2020

aukce 5g

Aukce 5G kmitočtů opět mění podmínky.

Úprava podmínek aukce kmitočtů pro sítě 5G se u nás pomalu stává evergreenem. K poslední změně Český telekomunikační úřad přistoupil koncem minulého týdne. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 8.6.2020

istrade

Internetu ve Šternberku vládne ISTrade!

Firma IS Trade je předním poskytovatelem optického a bezdrátového internetu ve Šternberku a okolí. Pana Svobodu zná ve Šterberku po 27 letech tvrdé práce snad každý místní obyvatel.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 2.6.2020

solus

Jak získat internet, když jsem v SOLUSU?

Získat „status“ dlužníka či neplatiče není v dnešní době nijak složitá věc. Člověk se dostane do rejstříku SOLUS celkem snadno. V mnoha případech si tak znepříjemní život kvůli banální částce nebo opomenutí. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 1.6.2020

bundle

Nová pravidla pro balíčkování služeb!

Už se vám stalo, že vám operátor automaticky prodloužil smlouvu proto, že jste si k internetu přikoupili třeba ještě televizi? Celkem běžná praxe, při které poskytovatelé svážou několik služeb do jednoho balíčku, bude mít od konce letošního roku nová a přísnější pravidla. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.5.2020

wi-free

Vodafone ukončuje službu UPC Wi-Free

Bezdrátové wi-fi připojení od UPC, díky kterému se dá zdarma připojit i mimo domov, si klienti už moc dlouho neužijí. Oblíbená služba Wi-Free, která byla bonusem k pevnému internetu od UPC, totiž na konci letních prázdnin končí. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 18.5.2020

jarynet

JaryNet byl koupen!

Do sítě Nordic Telecom se letos přidala další společnost. Po Libli s.r.o. se k velkému hráči připojil i JaryNet, který je jedním z předních poskytovatelů internetového připojení v Bohumíně a okolí. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 11.5.2020

5g

Bezpečnostní rizika spojená s 5G

Budou se čínské firmy Huawei a ZTE angažovat v zavádění komunikačních sítí 5G v České republice? To je otázka, která v poslední době rezonuje napříč českou politickou scénou.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 4.5.2020

vodafone tv

Vodafone spouští svoji IPTV

Po zaběhnuté službě O2 TV a T-Mobile TV se na trhu s touto nabídkou konečně objevil i třetí velký operátor. Vodafone TV se snaží nalákat klienty na více než 130 kanálů, sedmidenní zpětné sledování i poměrně velkorysou dostupnost. 

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 27.4.2020

zoom

Skype je pasé, ať žije Zoom!

Mezilidský kontakt v posledních týdnech ztrácí na popularitě, ale vídat se s přáteli nebo s kolegy z práce lze i jinak. Kvůli opatřením, která nás nutí dodržovat sociální distanc, mnohonásobně vzrostla obliba on-line komunikátorů.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.4.2020

zoek2020

Co nám přinesla novela ZoEK?

Klienti se nás občas ptají, jestli když se třeba rozhodnou „uvázat“ na dva nebo tři roky jako před prvním dubnem, získají za to nějakou výhodu. Někteří se zase strachují, že teď to asi bude nově dražší, protože jinak by se to poskytovatelům nevyplatilo… 
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 17.4.2020

telly

Digi se změnila v Telly

Jedním z důvodů, proč od 1. dubna došlo k přejmenování Digi TV na Telly, je to, že provozovateli končí právo využívat stávající jméno. Jejím majitelem je rumunská společnost, jež vlastnila Digi TV před pár lety.  

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.4.2020

chytra karantena

Jak „chytrá karanténa“ funguje?

V posledních několika týdnech se pojem „chytrá karanténa“ skloňuje napříč všemi médii. Členové krizového štábu se tuto trasovací novinku snaží vykreslit jako jedno ze zásadních opatření na cestě k ukončení života v izolaci. Jak to ale s chytrou karanténou opravdu bude?  
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 6.4.2020

iptv

Internetová televize neboli IPTV

V době, kdy bychom měli trávit většinu času zavření doma, získává nabídka televizního vysílaní zcela nové rozměry. Kromě satelitní televize nebo sledování přes anténu je tu i atraktivnější a komfortnější způsob. Tím je sledování televize přes internet. 
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 30.3.2020

zoek2020

Novela zákona o elektronických komunikacích

Je potřeba zdůraznit, že se nejedná pouze o změny v oblasti mobilních volání, ale také v oblasti poskytování služeb internetu. 


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 28.3.2020

coronavirus a internet

Současné instalace internetů

Na naší infolince 588 880 508, která je Vám v pracovní dny normálně k dispozici se můžete dotázat na možnosti připojení na Vaší adrese.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.3.2020

coronavirus

Jak přežít doma v karanténě

Většinu dne ale trávíme doma, kolik nám karanténa přinese nových narození nebo dalších rozvodů, to čas ukáže. Záležet bude na délce nuceného pobytu doma.

Speciální vydání
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 24.3.2020

pretizeni datovych siti

Datové sítě bojují s přetížením

Lidé musí být v posledních pár dnech kvůli epidemii koronaviru zavření doma. Život v karanténě se může proměnit v nekonečnou dlouhou chvíli a jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak se zabavit, může být sledování videí na internetu.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 23.3.2020

1.4.2020 zaniká značka UPC

1.4. zaniká značka UPC

Symbol kabelového internetu a televize, společnost UPC, začátkem dubna oficiálně končí na českém trhu. Už 1. srpna loňského roku odstartovalo slučování UPC a Vodafonu a za čtrnáct dní bude jejich fůze oficiálně dokončená.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 16.3.2020

operator

Kdy se objeví a co přinese čtvrtý operátor?

Větší konkurence, nižší ceny pro spotřebitele. Přesně tohle si slibujeme od čtvrtého silného operátora, který by mohl rozčísnout český trh s mobilními službami.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 9.3.2020

koronavirus

Může koronavirus ovlivnit internet?

Do doby, než v Číně dostanou situaci pod kontrolu, tak čeká technologický svět obrovský výpadek dodávek těchto součástek. To se projeví, nebo někde dokonce už projevilo, na schopnosti poskytovatelů internetu připojovat další klienty.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 2.3.2020

nový notebook

Plánujete koupit nový notebook?

Zvažujete koupi nového počítače a nevíte, jestli je ta správná doba? Pokud pořízení vašeho notebooku vyloženě nehoří, vyplatí se vám ještě pár týdnů počkat.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 24.2.2020

dvb-t2 olomouc

Kdy je konec DVB-T v Olomouci?

Zprávami o tom, že vám najednou v televizi přestanou fungovat vaše oblíbené pořady, seriály a filmy, nás zpravodajství a internet poctivě informují celý uplynulý rok. Jak tomu skutečně bude s ukončením DVB-T?

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 17.2.2020

CES

Novinky veletrhu CES 2020

Vertikální televize, létací taxík nebo nejrychlejší monitor na světě. Tyto a mnoho dalších novinek ze světa moderních technologií představil lednový veletrh CES 2020.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 10.2.2020

konec úvazků

1.4.2020 celoplošný konec úvazků!

1.4.2020 vejde v platnost novela zákona, která zamezí pokutování zákazníků za předčasné ukončení smluv.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 3.2.2020

win 7

Windows 7 skončil. Co bude dál?

Všechno dobré musí jednou skončit a právě tento osud potkal před pár dny i systém Windows 7. Společnost Microsoft 14. ledna oficiálně ukončila jeho podporu. Stále doma máte tento operační systém? Přečtěte si náš článek, ať víte, co nyní.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 27.1.2020

Filmy legálně

Chcete legálně sledovat filmy na internetu?

Chcete sledovat filmy a seriály na internetu, ale nechcete se při tom dostat na hranu zákona? Máme pro vás několik tipů, jak si užijete váš oblíbený snímek, ale přitom se neproměníte v piráta.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 20.1.2020

Libli se mění a Nordic Telecom | Rozhovor s Jiřím Valihrachem

Začátkem letošního roku došlo ke změně názvu společnosti Libli s.r.o. na Nordic Telecom Regional s.r.o. a již za pár dní začne vystupovat pod novou značkou Nordic Telecom.Co nám prozradil Area Sales Manager společnosti Jiří Valihrach?

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.1.2020

Wi-Fi

Máte slabý Wi-Fi signál a chcete jej vylepšit?

Snad každý již zažil situaci, kdy se mu při sledování videa či hraní hry na internetu začala roztáčet ikona načítání. Pokud vás kvalita signálu vašeho Wi-Fi routeru přivádí k šílenství, nabízíme několik rad, jak jej vylepšit.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 6.1.2020

2020

Co nás čeká ve světě internetů v roce 2020?

Chytré čipy v zařízeních internetu věcí, rozšíření 5G sítě i autonomní robotika. Na takové novinky se mohou v nadcházejících dvanácti měsících těšit příznivci moderních technologií.

Autor: Redakce NejPřipojení.cz 30.12.2019

IPv4 již nejsou!

Je to tady. Evropě došly volné IPv4 adresy!

Sedm let avizovaná situace, která se týká Evropy, Blízkého východu a centrální Asie, se stala skutečností!


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 23.12.2019

článek nejpřipojení

Smartphone je oblíbenou vánoční volbou

Nejoblíbenější modely letošního roku lákají na nízkou cenu, stylem či vysokým výkonem. Na co si dát při nákupu pozor?


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 16.12.2019

44% občanů není spokojeno se svým internetem!

Společnost GrandThornton provedla průzkum trhu a výsledky jsou zdrcující!


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 27.11.2019

Hledáme dalšího do týmu!

Hledáme dalšího do týmu!

Již nestíháme zpracovávat přijaté dotazy od zákazníků, takže jsme se rozhodli, že si vybereme jednoho z nejlepších z Vás!


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 5.11.2019

1 Gb/s do sedmi let!

Existence Gbit sítí - CETIN

Gigabit optikou až do domu pro milion domácností?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 21.10.2019

Internet pro seniory zdarma

Internet pro seniory zdarma?

Proč starší lidé věří falešným zprávám na internetu (hoaxům)?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.10.2019

Datově neomezené tarify

Datově neomezené tarify

Neomezené tarify tedy nejsou vždy úplně neomezené. Navíc jejich ceny jsou zatím vystřelené do vesmíru!


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 7.10.2019

IPTV

Co je to IPTV?

Jaké výhody přináší digitální televize a co všechno k ní potřebujete?Autor: Redakce NejPřipojení.cz 29.9.2019

PR články NejPřipojení.cz

Placené články na našem webu!

Dáváme tímto prostor nově se rozvíjejícím firmám, především lokálním poskytovatelům.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 16.9.2019

31 zajímavostí o internetu

31 zajímavostí o internetu.

Došli jsme tak daleko, že někdy zapomínáme, jaké byly začátky informačních technologií.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 8.9.2019

Historie ADSL

PÍÍP BRRZ PÍÍP PÍÍ CHRRRR. Pamatujete si tyhle zvuky?

Kdo zažil devadesátá léta s přesahem do začátků druhého tisíciletí je totiž zná téměř určitě.


Autor: Šimon Čecháček C-NET.solutions 1.9.2019

Poskytovatel internetu

Poskytovatele internetu vybírejte s rozvahou!

Najít vhodného poskytovatele internetu nemusí být právě jednoduché. Proto je zapotřebí řídit se několika radami, které Vám mohou v rozhodování pomoci.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 25.8.2019

Akvizice UPC

Akvizice UPC Česká republika

Novým majitelem UPC Česká republika s.r.o. se stává Vodafone a od 1.8.2019 přebírá jejich aktivity.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 13.8.2019

SOLUS

V registru neplatičů je v dnešní době významný počet obyvatel České republiky. Jak si zřídit připojení k internetu a digitální televizi?


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 14.7.2019

5G

Internet 5G

Pravda nebo klamání spotřebitele internetového připojení?Autor: Šimon Čecháček C-NET.solutions 16.6.2019

Akvizice Lemo internet

Akvizice Lemo Internet a.s.

Novým akcionářem Lemo internet a.s. se stal T-Mobile Czech Republic a.sAutor: Redakce NejPřipojení.cz 2.6.2019

Je pro vás VPN připojení neznámým pojmem? ​

Dnes už není problém, aby si i běžný uživatel internetu nastavil připojení přes VPN. Vhodného poskytovatele poznáte podle zveřejněných recenzí na internetu.


Autor: Redakce NejPřipojení.cz 26.5.2019

Jak rychlý je právě ten Váš internet?

V poslední době je v souvislosti s internetovým připojením často zmiňována jeho rychlost. Zjistit, jak rychle běží ten Váš, by neměl být žádný větší problém.Autor: Redakce NejPřipojení.cz 21.5.2019

Alternativa wifi

Alternativa Wifi?

Bezdrátové připojení lze realizovat nejen pomocí Wifi, ale i díky další technologii, kterou je WiMAX.
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 2.5.2019

Přestěhování internetu

Anténou nebo kabelem?

První, co je třeba při rozhodnutí se pro internet vyřešit, je způsob připojení.
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 30.4.2019

Jste z Olomouce?

Podstránka věnovaná produktům místních poskytovatelů internetu a digitální televize v Olomouci a okolí.
Autor: Redakce NejPřipojení.cz 17.4.2019

Pobočka v Olomouci

Dolní náměstí 55/33
Po-Čt 9:00-19:00
Pátek 9:00-12:00
+420 588 880 508
[email protected]

Odpovědná osoba

Lukáš Pecina
+420 722 964 094
[email protected]

Správa sítě

Jan Vorel
+420 739 727 181
[email protected]

© 2016-2020 NejPřipojení.cz s.r.o.

Se sídlem Slavíčkova 827/1a, 638 00 Brno

Zapsána v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Brně, spisová značka C 98727 dne 7. března 2017

IČ:05884659

DIČ: CZ05884659